Sporti

“Lewandowski e meriton Topin e Artë para Messit e Ronaldos”

03/14/2017 16:36
nga:Gazeta Blic

Franck Ribery, ylli i Bayern Munich, ka thënë se Robert Lewandowski e meriton ta fitojë Topin e Artë këtë sezon.

“Lewandowski është e mahnitshme dhe definitivisht meriton Topin e Artë”, ka deklaruar Ribery për Bild. “Kam luajtur me sulmues të mëdhenj këtu.

Luca Toni ishte madhështor, Gomez, Klose, por Robert është ndoshta më i miri sulmues me të cilin kam luajtur”, tha ai.

Fituesi i fundit i Topit të Artë është Cristiano Ronaldo,

05/27/2018 09:42

Perez e harron Ligën e Kampionëve, flet për largimin e mundshëm të Ronaldos