Lajme

Lekaj: Qeveria e re në fillim të muajit! (video)

06/16/2017 21:14
nga:Gazeta Blic

Pal Lekaj nga AAK ka thane se koalicioni PAN tashma e ka kry punen e numrave sa i perket krijimit te Qeverise se te Kosoves.

“Zotni Haradinaj ne baze te informatave qe i kam ka me formue Qeverine”, ka thane Lekaj.

Lekaj keto momente i ka ba ne Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum.

Ai ka thane se nuk ka me pase krize politike dhe se zotni Haradinaj ka me ba Qeverine.

Madje Lekaj, ka e dhane edhe kohen se kur ka me u krijue Qeveria e re nga koalicioni PAN.

Simbas tij, ne fillim te muejit Korrik, vendi ka me pase Qeverine e re me Kryeminister Ramush Haradinaj.

Ai ka thane se vendit i duhet nji ndryshim ne qeverisje dhe kete ndryshim ka me pase edhe nen udheheqjen e Haradinajt.

“Si Aleance jemi te paret dhe kemi pase rritje, prandaj jemi te kenaqun”, ka nenvizue Likaj.

Lekaj i AAK’s nder te tjera ka fole edhe per shume tema tjera, sikur asht dialogu, i cili simbas tij ka me qene ne nji kornize i cili e forcon shtetin e Kosoves e jo qe e dobeson.

Derisa ka thane se si koalicion jane tue punue ne perpilimin e programit per Qeverine e re, tue thane se tashma i kane unifikue edhe programet e tyne.

Lekaj e ka urue Vetevendosjen per me qene ne opozite konstruktive per vendin.

Per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv

04/21/2018 15:20

Haradinaj takohet me kryetarin e Asociacionit të gazetarëve shqiptarë në Zvicër