Sporti

Lamtumirë Enrique, Barcelona e zëvendëson me trajnerin e njohur (FOTO)

03/20/2017 16:55
nga:Gazeta Blic

Barcelona tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e Luis Enriques, i cili ka njoftuar se do të largohet nga Camp Nou.

Luis Enrique dëshiron të pushojë, prandaj ka vendosur që të mos vazhdojë kontratën me Barcelonën, e cila përfundon në fund të këtij edicioni.

Kjo ka bërë që drejtuesit e skuadrës katalunase të jenë në kërkim të një trajneri të ri.

Premium Sport shkruan se, Barcelona ka nisur bisedimet me trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegri, të cilit i ka ofruar kontratë tre vjeçare dhe një pagë prej 8 milionë eurove në sezon, shumë më shumë se sa përfiton në Juventus.

05/27/2018 09:33

Kjo nuk pritej, legjenda e Barcelones, Carles Puyol vjen me deklaratë “bombastike” pasi që Reali e fitoi titullin e 13