Sporti

Ky është numri 10 te Reali pas largimit të Jamesit

07/14/2017 17:17
nga:L H

Ndonëse u la i lirë nga James Rodriguez, fanella me numrin 10 nuk ishte e destinuar të qëndronte e tillë dhe për shumë kohë.

Sot Real Madrid i vendos një emër të ri asaj fanelles dhe ai është pikërisht kroati Luka Modriç. Modriç do të mbajë sezonin e ardhshëm tek Real Madrid numrin 10.

Modriç sezonin e kaluar kishte numrin 19 në fanellë.

09/23/2017 16:29

Ka gol në takimin Deportivo Alaves – Real Madrid (Video)