Sporti

Ky është lojtari i Javës në Champions League (FOTO)

04/21/2017 13:56
nga:Y.K

Kylian Mbappe është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

18 vjeçari i Monacos ka lënë prapa yllin e Real Madrid, Cristiano Ronaldon dhe ka triumfuar për këtë çmim të respektuar shkruan GazetaBlic.com

Vet sulmuesi e ka dhënë këtë informacion në rrjetin social Twitter.

Në gjysmëfinale Monaco do të takohet me Juventusin./GazetaBlic.com

03/11/2018 10:18

Mbappe: Reali na ka treguar ndryshimin mes lojtarëve të shkëlqyer dhe kampionëve të mëdhenj