Sporti

Ky është formacioni i frikshëm i Barcelonës me Verrattin (FOTO)

06/12/2017 17:55
nga:Gazeta Blic

Marco Verratti është shumë afër transferimit në Barcelonë.

Barcelona ka vendosur që të hap arkën. 100 milionë euro, kaq është shifra që katalanasit pritet të paguajnë për mesfushorin italian të Paris Saint Germainit, Marco Verratti, raporton Goal.

Mediat franceze dhe spanjolle e shohin atë si pasardhësin e Xavi Hernandez dhe tashmë e quajnë si punë të kryer kalimin e italianit në “Camp Nou”.

Pas lajmeve se Verratti në një mënyrë apo tjetër do të luajë sezonin e ardhshëm në “Camp Nou”, Goal ka bërë në mënyrë grafike dy formacione të ekipit të Valverdes, se ku do të përshtatej Verratti.

04/23/2018 18:28

Ylli i PSG-së: Unë do të kthehesha në Barcelonë nesër, nëse ata më thërrasin