Lajme

Kurtz: Mos lejoni vakum në Ballkan

09/13/2017 14:49
nga:M H

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz paralajmëroi sot me rastin e fjalimit të Presidentit të Komisionit Europian Jean-Claude Juncker se BE nuk duhet të lejojë krijimin e një vakumi në Ballkanin Perëndimor.

Ai përsëriti kërkesën për t’i dhënë fund negociatave të pranimit të Turqisëë në bllok.

Kurtz në një deklaratë theksoi se në afërsi të BE-së, Ballkani Perëndimor është i ekspozuar ndaj kërcënimeve të radikalizimit dhe migracionit të paligjshëm.

03/18/2018 17:15

Harrojeni Superligën, shikoni çfarë ‘lufte’ po zhvillohet në Ligën e Parë (Foto)