Lajme

Kujtim Shala i pari në mbledhjen e Kryesisë

09/08/2017 15:11
nga:D.I

Nënkryetari i ri i Kuvendit të Kosovës, Kujtim Shala ka qenë i pari ai i cili ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë se Kuvendit.

Në këtë mbledhje pritet të vendoset për mbajtjen e seancës ku do të votohet qeveria Haradinaj.

Shala është zgjedhur për herë të parë në këtë post një ditë më parë.

Shala në qeverinë Mustafa ka mbajtur dy pozicione atë të zv/kryeministrit dhe ministrit të Kulturës.

Me pas postin e zv/kryeministrit ia kishte lëshuar Ramiz Kelmendit.

 

 

03/18/2018 13:50

Abdixhiku e lë derën e hapur të LDK-së për Shpend Ahmetin – Veliu përsërit porosinë që i dërgoi Selmanajt