Lajme

Krasniqi : Posti i Kryministrit po e pamundëson një front të fortë opozitar! (Video)

05/15/2017 21:29
nga:Gazeta Blic

Jakup Krasniqi nga NISMA, tue fole per koalicionet, ka thane se deri ne keto momente mundemi me fole se tash per tash mbetet koalicioni AAK-NISMA por edhe Balli Kombetar Demokrat, si edhe priten aderime prej shoqnise civile.

Ai ka thane se ka qene ma mire sikur te bahej nji bllok i forte opozitar, por duhet presim ende, ngase ne nji moment te fundit, mundet me pase befasi.

“Por e mira e se mires kishte me qene qe partite opozitare me qene ne nji koalicion te perbashket, per me qene ma garantuese per me qene edhe blloku fitues”, ka shtue Krasniqi.

Ai ka nenvizue se NISMA ka qene gjithmone za bashkues i Opozites, por ne kete drejtim edhe tash nuk kemi penges si subjekt, por te tjeret kane pengue.

Edhe sot vazhdojme me besue se partite opozitare kane me qeverise me vendin, por tash po e presim fillimin e fushates zgjedhore per me prezentue programet politike para qytetareve.

Krasniqi ka thane se pozita e Kryeministrit asht çashtje kyçe e cila i ban partite per mos me qene shume kominkuese e bashkepunues, por mundet me qene edhe ndonji arsyeje tjeter.

Jakup Krasniqi ka thane se mbrenda oresh munden me ndrrue qendrimin dhe me ba koalicion me ato parti te cilat edhe kane tha se ma heret nuk bajne koalicione.

Ai ka kallxue per here te pare se Nisma ka pase mundesi me hy ne qeveri por nuk e ka tradhetue elektoratin, qysh ne vitin 2014.

E kur ka fole per mocionin, Krasniqi ka thane se e kane gjete momentin e duhun ngase PDK-LDK nuk kane ba marreveshje per me prishe koalicionin.

“Na presim qe Kryeministri i ardhshem me qene prej Opozite”, ka shtue Krasniqi.

Ai ka thane se presin nji ndryshim ne qeverisjen e vendit dhe me fillue me nji orientim te ri, e qe simbas tij e sjell vetem Opozita.

Jakup Krasniqi keto komente i ba ne emisionin Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum.

Krasniqi ka fole edhe per shume çashtje por per ma shume shihne emisionin e plote. /Rrokum.Tv

 

04/20/2018 22:08

Anton Quni godet Haradinajn: Kjo është kundërpërgjigja e tij ( Video)