Lajme

Korab Sejdiu në Kuvend së bashku me deputetët e LDK-së (FOTO)

09/07/2017 11:13
nga:D.I

Një pjesë e madhe e deputetëve tashmë kanë arritur në Kuvendin e Kosovës të cilët janë duke pritur në sallë për fillimin e seancës konstituive.

Në Kuvend ka arritur edhe deputeti tashmë i pavarur, Korab Sejdiu i cili mbrëmë edhe ka deklaruar largimin e tij nga radhët e AKR-së.

Ndërsa, sot në pritje të fillimit të seancës ai shihet duke qëndruar dhe biseduar me deputetët të LDK-së, Lumir Abdixhikun dhe Driton Selmanajn.

03/18/2018 13:50

Abdixhiku e lë derën e hapur të LDK-së për Shpend Ahmetin – Veliu përsërit porosinë që i dërgoi Selmanajt