Geek

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

05/18/2017 11:16
nga:D.I

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur agjencia franceze AFP.

“Vendimi i sotëm dërgon një sinjal të qartë për kompanitë se duhet që të punojnë në përputhje me të gjitha aspektet e integrimit të rregullave të Bashkimit Evropian, përfshirë edhe detyrimin për të siguruar informacion të saktë”, thuhet në deklaratën për media të komisioneres së BE-së për konkurrencë Margrethe Vestager.

04/23/2018 23:56

Facebook ashpërson masat ndaj përmbajtjeve ekstremiste