Sporti

Kombëtarja nesër zyrtarizon trajnerin e ri, kjo do të jetë paga e tij

07/17/2017 18:39
nga:Gazeta Blic

Kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka më në fund ka vendosur për trajnerin e ri të kombëtares.

Kombëtarja e Shqipërisë është pa kryetrajner që nga dorëheqja e trajnerit italian Gianni De Biassi dhe që nga ajo ditë është përfolur shumë për pasardhësin e tij në stolin e kombëtares.

Sipas “Albeu.com” trajner i i ri i kombëtares shqiptare do të jetë ish mbrojtësi legjendar italian, Critian Panucci.

Kontrata pritet nesër të nënshkruhet dhe paga e tij do të jetë nën shumën 300 mijë euro.

Kjo e fundit e ka mohuar të ketë arritur një marrëveshje finale me Panuçin duke thënë se vijojnë negociatat.

03/27/2018 11:43

Grezda tregon se çka ndikoi në rezultatin ndaj Norvegjisë