Sporti

Kjo është shuma që do të fitojë Majlinda pas triumfit në Kampionatin Evropian

04/20/2017 18:28
nga:Gazeta Blic

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos.

Xhudistja pejane mposhti në finale rusen Alesya Kuznetsova.

Pas këtij triumfi, Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro, përcjellë lajmi.net

Këtë çmim e ka përcaktuar Rregullorja për Ndarjen e Shpërblimeve Shtetërore për Sportistët.

10/23/2017 15:38

KOK shpërblen me pagë mujore Majlinda Kelmendin dhe 18 sportistë të tjerë me bursa