Sporti

Kjo është renditja e fundit në Superligë pas fitores së Feronikelit (FOTO)

04/21/2017 17:33
nga:Gazeta Blic

Me fitoren e thellë prej 6:0 ndaj Hajvalisë, Feronikeli tashmë ka 58 pikë në pozitën e dytë, katër më pak se lideri, Trepça ’89 që të dielën luan me rivalin lokal, Trepçën.

Ndërkohë, Hajvalia vazhdon të regjistrojë rekord negativ sa i përket numrit të golave të pësuara, pasi ka 13 ndeshje që nuk ka marrë pikë.

05/12/2018 18:10

Barazhi dhe titulli do të vendosen në xhiron e fundit, kjo është renditja tabelare në Vala Superligë