Lajme

Kjo është përbërja e Qeverisë Haradinaj

09/08/2017 17:52
nga:M H

Tashmë kanë mbetur edhe pak orë deri në mbajtjen e seancës ku do të votohet Qeveria e re e Kosovës.

Gati është edhe lista me emrat e shumicës së ministrave që do të udhëheqin dikasteret e Qeverisë Haradinaj nga koalicioni PAN-AKR dhe Lista Serbe, njofton Klan Kosova.

Klan Kosova ka siguruar emrat e njerëzve që do të jenë në krye të ministrive të ekzekutivit të ri që pritet të votohet nesër në orën 16:00.

02/20/2018 19:51

Lista Serbe ndërron mendje, e voton demarkacionin?