Sporti

Kinezët rikthejnë Milanin e dikurshëm, bëhen gati dy super transferime

05/19/2017 21:13
nga:L H

Ardhja e investitorëve kinezë, ka rikthyer shpresën të Milani, për t’u rikthyer në majat e futbollit italian.

Siç raporton “Corriere della Sera”, Milani po tenton t’i sjellë dy emra të mëdhenj në “San Siro” gjatë merkatos së verës.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata, dhe për mesfushorin e Chelsea, Cesc Fabregas.

Ky i fundit nuk është hera e parë që përmendet për një kalim te Milani, por nëse finalizohet do të ishte një investim i duhur për kuqezinjtë, kur dihet përvoja e madhe e mesfushorit spanjoll.

10/17/2017 20:19

Montella gëzon tifozët e Milanit pas humbjes ndaj Interit