Cult

Këta janë 100 njerëzit më me ndikim në botë, sipas TIME

04/20/2017 14:33
nga:R A

Si për çdo vit, gazeta TIME ka publikuar listën me 100 njerëzit më me ndikim në botë.

Në këtë listë marrin pjesë sërish Donald Trump, e bija e tij Ivanka dhe burri i saj Jared Kushner.

Emra që zunë vend në këtë listë ishin edhe futbollisti i Barcelonës Neymar,

Në këtë listë u përfshinë edhe pionerët si Chance The Rapper, Conor McGregor, Ivanka Trump e Jared Kushner.

Nga artistët, u zgjodhën emra si Ed Sheeran, Demi Lovato, Emma Stone, James Corden e James Legend

Në botën e titanëve të teknologjisë dhe biznesit spikatën Evan Spiegel i Snapchat dhe Jeff Bezos nga Amazon.

Ndërsa, sa u përket liderëve botërorë, nuk munguan emrat e Donald Trump,

Rexhep Taip Erdogan, Theresa May, Narendra Mori dhe Papa Francis.

Befasi në listë bëri edhe përfshirja e futbollistit të Barcelonës, Neymar.

Lista e plotë nga TIME mund të lexohet KËTU.

05/09/2018 08:00

“Hapësira nuk është më një vend paqësor”: A do të kemi një luftë, mijëra kilometra mbi Tokë?