Lajme

Kapet me drogë në Zvicër biznesmeni shqiptar

01/10/2017 20:14
nga:M H

Një biznesmen shqiptar është dënuar nga një gjykatë në Zvicër pasi është kapur me heroinë.
Siç bëjnë të ditura mediat vendase, shqiptari është dënuar me 15 muaj burgim, që është konvertuar në 2 vite dënime me kusht.

Po ashtu, shqiptari i ka pranuar akuzat dhe dënimin, ndërsa ai është dërguar në Shqipëri.

27-vjeçari, i cili zotëron një dyqan në Tiranë ka udhëtuar në Zvicër në fund të Gushtit 2016, ku është marrë me shitje droge.

03/18/2018 16:26

Vritet brutalisht një shqiptar