Kadri Veseli kujton Rexhep Malen dhe Nuhi Berishën

11 January 2017, 16:18

Kadri Veseli kujton Rexhep Malen dhe Nuhi Berishën

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kujtuar rënien heroike të Rexhep Males dhe Nuhi Berishes.

Ai përmes  një statusi në rrjetin social Facebook ka thënë:

“Sot, në 33 vjetorin e rënies heroike të Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës, në Kodrën e Trimave në Prishtinë, kujtojmë me krenari sakrificën e tyre për kombin. Të dy këto figura të ndritura, që prapa vetës lanë vepra të mëdha patriotike, kishin vizion të qartë për të ardhmen e Kosovës. Historia e re e Kosovës shënohet me emrat e tyre” shprehet Veseli, transmeton GazetaBlic.

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika