Sporti

A ju kujtohet Cicinho ish ylli i Real Madrid ? Ja ku luan tani (FOTO)

07/12/2017 16:08
nga:Y.K

Cicinho ishte transferuar tek skuadra e Real Madridit në vitin 2006, nga skuadra braziliane Sau Paulo, shkruan Gazeta Blic.

Mbrojtësi i djathtë kishte qëndruar vetëm 1 sezon tek klubi madrilen, dhe me pas ishte transferuar tek skuadra e madhe italiane Roma.

Kujtojmë që braziliani Cicinho është nga një të paktit lojtarë të Real Madridit për të mos thënë i vetëmi i cili ka luajtur edhe në stadiumin e Prishtinës.

Ai në vitin 2015 me skuadrën e tij aktuale Sivasspor ishte në një ndeshje miqësore që Prishtina e luajti me skuadrën Turke shkruan Gazeta Blic.

Cicinho që nga viti 2013, është pjesë e skuadrës turke./Gazetblic.co

 

04/25/2018 22:56

Bayern Munich – Real Madrid, notat e lojtarëve