Sporti

Ja pse Ronaldo ka shanca të fitoj edhe dy-tri herë “Topin e Artë” (FOTO)

03/14/2017 16:18
nga:Y.K

Nuk ka spotist apo më saktë futbollistë më të diciplinuar dhe më punëtore se Cristiano Ronaldo. Këtë e dinë të gjithë, dhe jo rastësisht është në formë të shkëlqyer edhe përkundër moshë 32-vjeçare.

Serioziteti i madh që ka për punën, stërvitjet dhe lojën e futbollit është maksimal, dhe me këtë ritëm siç është duke vazhduar, sigurtë do të arrijë atë që e synon, të fitoj edhe dy-tri herë “Topin e Arttë”.

Por, ku është sekreti i tij?

Regjimi në ushqim, dhe ushtrimet e rreoptya ne fitness, janë vetëm disa nga sukseset e tij të karrierës, sepse ai edhe më tutje vazhdon të punojë intenzivisht edhe jashtë stërvitjeve te Real Madridi.

Kjo foto tregon më së miri sesi përgatitet portugezi (më i miri aktualisht në botë), edhe jashtë fushave stërvitore me Realin, dhe atë në qendrën e fitnesit me inicialet e tij CR7, të hapur rishtazi dhe ku janë të punësuar ekspert të kësaj lamie.

05/27/2018 09:42

Perez e harron Ligën e Kampionëve, flet për largimin e mundshëm të Ronaldos