Cool

Ja pse duhet të qëndroni në vaskë vetëm 20 minuta (Foto)

04/21/2017 14:49
nga:R A

A e dini pse duhet të qëndroni të paktën një herë në jave brenda një vazke me ujë.
Ndjeheni të lodhur dhe të stresuar…? Një nga mënyrat më të mira që ju të largoni këto ndjesi është të qëndroni brenda një vaske me ujë.

Qëndroni brenda vaskës të mbushur me ujë të paktën 20 minuta. Hidhni brenda ujit një dorë me kripëra minerale (Epsom Salt), esesncë nga vaji i levandrës dhe një gjysmë gote me sodë buke.

Kjo përzjerje do ndihmojë trupin tuaj të nxjerrë jashtë toksinat, do të neutroalizojë hormonet, si dhe do të balancojë nivelin e ph. Pas kësaj do të ndjeheni të qetë dhe të relaksuar.