Lajme

Islami: Thaçi e ka përkrahjen e DASH-it për themelimin e Ushtrisë (Video)

03/20/2017 21:40
nga:M H

Gazetari Dardan Islami ka komentuar takimin e presidentit, Donald Trump me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Islami tha se në deklaratat e tyre, kryesisht për borxhet ndaj NATO-s shihet një ftohje mes tyre.

Ndër të tjera, ai theksoi se Amerika e ka një qasje që nuk e lut askënd të afrohet me të mirëpo mirëpret çdo afrim.

Duke fol për nismën e presidentit Thaçi për krijimin e ushtrisë, Islami ka thënë se ai e ka vijën e Departamentit të Shtetit në këtë aspekt dhe nuk e ka bërë në krye në veti.

Këto deklarata Islami i ka bërë në emisionin ‘Rrokum Roll’.

05/21/2018 11:20

KMDLNJ kërkon nga Thaçi që mos ta dekretojë gjykatësin e Kushtetueses