Lajme

Irani e shfaq aeroplanin luftarak sekret (Video/Foto)

04/17/2017 10:00
nga:Gazeta Blic

Irani e ka ekspozuar një brend të ri të automjeteve ushtarake, përfshirë edhe aeroplanin luftarak “Qaher F-313”, për të cilin shumë kritikë në ta kaluarën mendonin se ishte i rremë.

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, ka thënë se vendi i tij nuk ka nevojë t’i marrë leje askujt për t’i forcuar forcat e veta të armatosura.

Testimi i aeroplanit të ri luftarak sekret “Qaher F-313” u bë të shtunën gjatë një ekzibicioni në Kompaninë e Iranit për Përkrahje dhe Përtëritje të Helikopterit. Testimi u bë duke e lëvizur aeroplanin ngadalë poshtë-lartë. Megjithatë, aeroplani nuk është testuar në fluturim.

08/17/2017 14:57

Lind monstrumi me fytyrë njeriu dhe vesh si vetë djalli! (VIDEO+16)