Lajme

Hoxhaj: Njohja e pavarësisë së Kosovës, pajton kosovarët me serbët

07/14/2017 14:53
nga:M H

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj do të jetë kryeministri i ri i Kosovës.

Këto deklarata Hoxhaj i ka bërë gjatë një interviste për ‘Deutsche Welle’, duke shtuar se Prishtina është e interesuar për ‘fillimin e fazës së fundit të dialogut’ me Beogradin e cila do të çojë deri te njohja e pavarësisë, transmeton lajmi.net.

Ai ka theksuar se njohja e pavarësisë së Kosovës çon në një proces të pajtimit në mes shoqërisë serbe dhe asaj kosovare.

03/18/2018 21:49

Kelmendi: Ligji për Demarkacionin – Mollë sherri për demokracinë dhe gjeneratat e ardhshme