Lajme

Hoxhaj: Me AAK-në u koordinuam para votimit të mocionit të NISMA-s!

05/18/2017 21:53
nga:Gazeta Blic

Partinë Demokratike të Kosovës është koordinuar me Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, para se të rrëzohet qeveria përmes mocionit që e inicioi Nisma për Kosovën.

Kështu të pakten pohon nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj gjatë një intervistë në emisionin ‘Debat D’ të RTV Dukagjinit, duke thënë se një koordinim i tillë ka qenë edhe para se të votohej mocioni i Nismas.

Ndërkohë në momentet e fundit të afatit të rregullt për koalicione parazgjedhore, PDK-së ju bashkuar AAK-ja dhe Nisma për Kosovën, duke e vënë si kandidat për kryeministër, Ramush Haradinajn. /RTV D/

04/23/2018 22:19

Krasniqi: Prioritetet nuk caktohen njëanshmërisht