Sporti

Hazard- Real Madrid, lajmi i fundit “bombastik”

06/16/2017 21:20
nga:Y.K

Ylli belg nuk e ka ndërmend të largohet nga Chelsea
Eden Hazard iu jep fund spekulimeve se do të transferohet te Real Madridi këtë verë, duke insistuar se do të jetë pjesë e Chelseat edhe sezonin tjetër.

“Shpresoj që edhe viti i ardhshëm të jetë i njëjtë si ai i shkuari, të shpallemi kampionë dhe unë të zgjidhem Futbollist i Vitit në Premier Ligë”, ka deklaruar belgu.

“Nuk mendoj të largohem pasi që jam shumë i lumtur këtu”, shtoi ai.

Hazard është aktualisht i lënduar dhe d të humbasë fillimin e sezonit.

04/25/2018 22:56

Bayern Munich – Real Madrid, notat e lojtarëve