Lajme

Haradinaj takon ambasadorin britanik, flasin për formimin e institucioneve

07/14/2017 12:09
nga:M H

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connelli.

Pretendenti për postin e kreut të ekzekutivit dhe diplomati britanik në këtë takim që po mbahet në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e kosovës janë duke biseduar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës.

Haradinaj një ditë më parë ka pritur në zyrën e tij ambasadorin e Hungarisë Laszlo Markus me të cilin kanë biseduar për të njëjtën temë.

11/22/2017 18:58

Pulsi Publik: 42.3% të qytetarëve të kënaqur me Haradinajn, 22.6% më shumë se sa me Mustafën