Lajme

Haradinaj falendëron qytetarët për mbështetje!

03/04/2017 13:30
nga:Gazeta Blic

Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në në Francë, pas një vendimi të Gjykatës së Apelit në Colmar, ka përshëndetur të gjithë protestuesit që janë mbledhur për të kërkaur lirimin e tij në sheshet e Prishtinës.

Haradinaj, përmes një video-mesazhi, i ka falendëruar protestuesit për pjesëmarrje duke ju thënë se vetëm të bashkuar mund të ia dalin.

“Ju jam thellësisht mirënjohes për përkrahje, nëse qëndrojmë në punën tonë dhe të drejtën tonë do ta fitojmë të drejtën për të qëndruar të lirë në vendin tonë”, ka thënë ai, raporton GazetaBlic.com

Më të përfunduar ky video-mesazh i Haradinajt nga Franca, ka përfunduar edhe protesta në kundërshtim të vendimit të Gjykatës ndaj Haradinajt.

04/20/2018 22:33

Kur Haradinaj thoshte se Thaçi nuk i ka as dy ditë shkollë