Lajme

Haradinaj bën thirrje nga Franca: Mos gaboni ta votoni demarkacionin, nuk është lojë

04/06/2017 20:04
nga:M H

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj i cili po vazhdon të qëndroj në Francë në pritje të vendimit të gjykatës së Colmarit, ka tënë se nuk duhet të votohet demarkacioni.

Sipas Haradinajt, demarkacioni nuk është lojë dhe se askush nga shqiptarët në Kuvend nuk duhet ta votojë.

“Mos të gabojnë me votu pro demarkacioni se nuk është lojë. Askush s’ka me mujt ma prej shqiptarëve. Nuk votohet në Kuvend nuk kalon. Ka deputete me integritet që nuk do ta votojnë demarkacionin”, tha ai në për RTK-në.

04/21/2018 15:20

Haradinaj takohet me kryetarin e Asociacionit të gazetarëve shqiptarë në Zvicër