Sporti

Griezmann flet për kalimin në Real e Barcelonë, dridh Atletico Madridin

03/20/2017 20:46
nga:Gazeta Blic

Antoine Griezmann ka thënë se është ëndërr të luajë në një prej skuadrave gjigante si Real Madrid ose Barcelona.

Lojtari ka qenë i lidhur me një kalim te Manchester United gjatë verës.

“Nuk e kam për qëllim që të largohem nga Atletico Madrid, për Paris Saint-Germain, Kinën, SHBA-në dhe Rusi, ose diku tjetër”.

“Është ëndërr për çdo lojtar që të luajë në klubeve si këto, ose Bayern Munich”.

“Tani nuk e shoh vetën te Barcelona ose Reali dhe askund tjetër. Jam i lumtur në Spanjë”.

“Çmimet individuale janë të rëndësishme dhe është e vështirë që ta fitojë dikush mbi Lionel Messin ose CristianoRonaldon”.

“Preferoj ta fitoj Kupën e Botës ose Kampionatin Evropian para Topit të Artë”, ka thënë Griezmann.

05/27/2018 15:11

Përfundoi Champions League, këta janë 10 golashënuesit më të mirë