Sporti

Godet Mourinho me këto dy transferime “bombë” te Unitedi

01/11/2017 23:40
nga:Gazeta Blic

Jose Mouinho është duke u përgatitur për dy transferime të mëdha në këtë verë tek Manchester United.

Trajneri portugez është duke u munduar që edhe në verën e këtij viti të thyej rekord me transferimin e Antonio Griezmannit nga Atletiko Madridpër më shumë se 100 milionë funte.

Mourinho gjithashtu dëshiron që ta transferoj mbrojtësin e Romës, Kostas Manolas, ku beson se për 35 milionë funte mund ta kompletoj transferimin tij.

Mediat angleze gjithashtu raportojnë se Manchester United ka arritur që ta kompletoj transferimin e Victor Lindelofit nga Benfika për shumën e 38 milionë funteve.

02/21/2018 22:35

Sevilla dhe Manchester United ndahen në paqe, gjithçka vendoset në Old Trafford