Showtime

‘Gëzuar 420’, kështu e festuan VIP-at ditën e kanabisit (Foto/Video)

04/21/2017 12:52
nga:R A

Dita e djeshme, 20 Prill ka qënë dita ndërkombëtare e kanabisit e njohur ndryshe me ‘kodin’ 420

Personalitetet e njohura të huaja e shqiptare kanë uruar fansat në këtë ditë në format e tyre. Kim Kardashian ka lançuar emoji-t e reja me format e kanabisit, Ellen DeGeneres ka shkruajtur ‘Gëzuar 420 të gjithëve’ me një foto nga studioja e emisionit të saj të famshëm ndërsa Miley Cyrus ‘mbretëresha’ e këtyre postimeve qëndroi në heshtje.

Por, çfarë bën VIP-at shqiptarë?

Ledri Vula, Lumi B, Gjiko dhe Skerdi publikuan këngën e tyre të re, një remiks me titullin ‘Pablo’ kushtuar pikërisht kësaj bime, transmeton Artistet Shqiptarë.

Enca zgjodhi një foto të Mona Lisës nën efektin e hashashit ndërsa Era Istrefi një kuti të vogël me imazhin e tij, duke shkruajtur thjesht ‘420’.