Lajme

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër (VIDEO)

05/18/2017 19:38
nga:M H

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit.

Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit Drejtues si dhe anëtarëve të Vetëvendosje.

“Drejtësia, zhvillimi ekonomik e demokracia e së nesërmes do ta mposhtë koalicionin e hajnave, kriminelëve e milionerëve të së djeshmes”, shkruan në faqen e kësaj partie në Facebook, ku është postuar edhe fjalimi i Kurtit – të cilin e gjeni më poshtë:

ë:

04/20/2018 22:08

Anton Quni godet Haradinajn: Kjo është kundërpërgjigja e tij ( Video)