Sporti

Fitore bindëse e Real Madridit (VIDEO)

09/13/2017 22:46
nga:Gazeta Blic

Real Madridi e ka mposhtur 3:0 Apoelin në “Santiago Bernabeu”.

Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 në shtëpi Apoelin, shkruan Gazeta Express.

Në “Santiago Bernabeu” shkëlqeu i rikthyeri Cristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola (12’ dhe 51’), ndërsa golin tjetër për Los Blancos e shënoi kapiteni, Sergio Ramos (61’).

Kjo është një fitore me shije të hidhur për Zidanen, pasi humbi Mateo Kovacicn për shkak të një dëmtimi që pësoi në pjesën e parë.

03/23/2018 10:39

Lamtumirë Manchester United, ylli i madh drejtë Real Madridit