Sporti

Feronikeli e hap me fitore javën e 27-të në Superligë

04/21/2017 16:54
nga:Gazeta Blic

Me fitoren e thellë të Feronikelit ndaj Hajvalisë, është hapur java e 27-të e Vala Superligës së Kosovë.

Skuadra kampione e Kosovës, në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’, ka mposhtur 6-0 Hajvalinë.

Me këtë fitore, Feronikeli numëron 58 pikë, katër më pak se liderët e Trepçës ’89, që këtë xhiro zhvillojnë derbin me Trepçën.

05/12/2018 18:10

Barazhi dhe titulli do të vendosen në xhiron e fundit, kjo është renditja tabelare në Vala Superligë