Lajme

Edita prapë me PDK-në

05/16/2017 16:05
nga:M H

Edhe Edita Tahiri do të jetë pjesë e listës së PDK-së në garën për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit.

Tahiri përfaqëson Alternativën Demokratike të Kosovës e cila tash e sa vjet është në Qeveri me PDK, raporton GazetaBlic.com

“Unë jam me PDK-në dhe do të vazhdojmë të jemi në kolicion”, tha ajo.

Së fundmi Tahiri ka qenë udhëheqëse e dialogut me Serbinë ndërsa më herët ka mbajtur poste të rëndësishme në Qeveri.

04/20/2018 17:00

Veseli: Rinia do të ketë rol aktiv në Dekadën e Re