Sporti

E dhimbshme: Kështu duket “shtëpia” e shkatërruar e Aziz Salihut (FOTO)

04/21/2017 15:48
nga:Y.K

Legjenda e boksit të Kosovës Aziz Salihu për veç që nuk po kalon momente të mirë me shëndet, atij edhe objekti i klubit Prishtina i është dëmtuar rëndë.

Nje foto të cilën e ka siguruar GazetaBlic.com shihet gjendja e mjerushme e objektit të Klubit tē boksit “Prishtina” i cili është nënë menaxhimin e Komunës së Prishtinës

Objekti gjindët në Rr. Mark Isaku në lagjën topëhane të Prishtinës. Nē këtë objektë të shkatrruar, nuk është investuar as’një euro e kur e mendojmë që po nga ky vend kanë dalur boksieret më të njohur shqiptarë më të vërtetë është e dhimbshme shkruan GazetaBlic.com

Aziz Salihu edhe më herët kishte kërkuar ndihmë nga Komuna dhe Federata e Boksit por asnjëhera e as tjera nuk e ka ndihmuar dot./GazetaBlic.com

 

 

05/18/2018 07:34

Komuna e Prishtinës bëhet edhe me tri drejtori të reja