Lajme

Dështon komandanti i PDK-së

06/17/2017 17:00
nga:M H

Ish komandanti i FSK-së, tash anëtar i PDK-së, Kadri Kastrati ka dështuar të bëhet deputet.

Kastrati i cili iu bashkua PDK-së, sipas listës se publikuar jozyrtare në media, nuk ka arritur që t’i marrë votat e mjaftueshme të bëhet deputet.

Pos Kastratit, në garën për deputet kanë dështuar edhe dy nënkryetarat e PDK-së, Hajredin Kuçi e Arsim Bajrami, raporton Gazeta Blic.

Ndryshe, PDK do t’i ketë 21 deputetë, AAK 10 dhe Nisma për Kosoven do t’i ketë 8 deputetë.

04/26/2018 12:49

Gjilan: PDK e Vetëvendosje, braktisin seancën