Sporti

Deklaratë “bombë” nga Iniesta pak para ndeshjes me Juventusin

04/19/2017 20:15
nga:Gazeta Blic

Më pak se një orë ndan deri në fillimin e ndeshjes së Ligës së Kampionëve në mes të Barcelonës dhe Juventusit.

Andres Iniesta ka thënë se edhe nëse nuk kualifikohen ata do të mundohen që të dhurojnë spektakël, por që nuk ka kaluar që ta komentojë edhe ndeshjen e mbrëmshme në mes të Real Madridit dhe Bayernit.

“Edhe nëse nuk kualifikohemi ndaj Juventusit se paku do te dhurojmë spektakël. Do të japim më të mirën nga vetja dhe natyrisht se skuadra më e mirë do të kualifikohet“, ka thënë Iniesta.

“Sa i përket kualifikimit te Real Madridit, ata e merituan me shumë se Bayerni pasi qe ishin më të mirë në dy ndeshjet gabimet e referëve nuk me interesojnë”, ka shtuar mesfushori spanjoll.

04/26/2018 14:01

Inter – Juventus, formacionet e mundshme