Lajme

Daçiq: Është i rëndësishëm edhe dialogu i brendshëm për Kosovën

07/14/2017 12:18
nga:M H

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq tha sot se përveç dialogut Beograd-Prishtinë, është i rëndësishëm edhe dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi.

“Pavarësisht se Serbia po bën dialog në Bruksel, është e rëndësishme që dialogu të jetë edhe brenda shoqërisë sonë, dialogu i faktorëve të ndryshëm shoqërorë dhe shkencorë”, ka porositur ai.

07/20/2017 20:24

Besnik Hasi: Jam nga Kosova e Shqipërisë – Gazetari grek: Kosova e Serbisë