Lajme

[easy-share buttons="facebook,google,twitter" image="http://gazetablic.com/wp-content/uploads/2017/01/ad_225254924.jpg" hide_names="yes" fixedwidth="yes" fixedwidth_px="40" counters=0 native="yes" url="http://gazetablic.com/shba-te-nuk-te-dergojne-delegacion-ne-bisedimet-e-paqes-per-siri/"]

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar sot se nuk do të dërgojë delegacion në negociatat për paqen në Siri, që ...

Familjet skamnore të Prishtinës do mund të furnizoheshim me dru për këtë dimër të ftohët me një iniciativë të Komunës, ...

15 shkurti është dita e shtetësisë së Republikës së Serbisë e që përfaqësuesit e serbëve në vend në përkrahje edhe ...

Ministri i mbrojtjes së Ukrainës, Stephan Poltorak ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump që të vazhdoj ofrimin e përkrahjes ...

Asambleisti i LDK-së në komunën e Prishtinës, Agim Gashi ka thënë se gënjeshtarët dhe mashtruesit gjithmonë dëshirojnë të fshehin, duke ...

Hoxha Zekeria Idrizi nga Maqedonia ka thyer disa shabllone të së kaluarës duke ligjëruar para besimtarëve musliman me plisë të ...

Endri Guce, 21-vjeçari i cili u plagos rëndë nga shpërthimi i një granate, ka ndërruar jetë këtë të shtunë në ...

Ministri i Financave Avdullah Hoti, ka sqaruar në lidhje me shqetësimet e ngritura për Ligjin për pagat në sektorin publik, ...

Një tornado e ka goditur Misisipin në mëngjesin e sotëm sipas kohës lokale, duke lënë të vdekur katër persona. Tornado ...

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, është mbajtur akademi përkujtimore në shënim të shkuarjes në amshim të presidentit ...

Është dhënë fjala përfundimtare në kontestin e Zyrafete dhe Hasan Huskajt për shtëpinë. Avokatët e Zyrafete dhe Hasan Huskajt gjatë ...

Dy kryeshefë ekzekutiv të ndërmarrjeve publike të komunës së Prishtinës i takojnë PDK, “Stacioni i Autobusëve” dhe “Sport Marketing”. Ylber ...

Shërbimi sekret amerikan CIA së fundi ka publikuar rreth 13 milionë faqe, dokumente që më parë kishin qenë të klasifikuara ...

Me ardhjen e Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përkrahja e këtij shteti për shqiptarët do ...

Qindra mijëra protestues kanë dalë në rrugë, nëpër qytete në të gjithë botën më 21 janar, për të treguar solidaritet ...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Serbi, Kyle Scott, është i bindur se politika e SHBA-ve kundrejt Ballkanit nuk do ...

​Një bombë shpërtheu sot në një treg fruta-perimesh në veriperëndim të Pakistanit duke vrarë të paktën 20 persona dhe duke ...

Kryeministri Edi Rama, deputetë dhe familjarë bënë homazhe sot në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, në vendin ku 6 ...

Një serbi nga Leposaviqi nën kërcënimin e thikës, dy persona ia kanë grabitur 100.000 dinarë dhe janë larguar në drejtim ...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Koresë së Jugut të arrestojnë vëllaun e ish-Sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, ...

Një qytetar është arrestuar në Kaçanik, pasi ka kërcënuar policinë, të cilit ishin në asistencë të ekipit të KEDS-it. “Është ...

Një qytetari nga Gjakova, zjarri i ka djegur stallën, makinat e ndryshme bujqësore dhe ushqimin e bagëtive, ku përveç dëmeve ...

Një person ka hapur zjarr mbi një makinë policia sot në Stamboll, pa shënuar viktima, disa orë pas dy sulmeve ...

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se Ibrahim Rugova ishte lider i epokave derisa ka folur në 11 vjetorin ...

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, me ftesë të homologut të tij gjerman, Christian Schmidt, po merrë ...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është lajmëruar nga Franca. Ai përmes një statusi në Facebook ka falëndëruar të gjithë ata ...

Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, tashmë të ndjerë, Ibrahim Rugova. Berisha në llogarinë e ...

Pas raportimit të lajmit në mediet botërore se presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është ...

Ashtu siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, përfshirë ato të vendeve fqinje dhe ballkanike, gati e gjithë bota ka uruar zgjedhjen zyrtare ...

Një person është arrestuar brenda QKUK-së, pasi që i njëjti ka mashtruar viktimën, duke i kërkuar para kinse për fëmiun ...
Shto Lajme ...