Lajme

Blerim Shala: Bisedimet nuk e cenojnë sovranitetin, shteti nuk po rrezikohet (Video)

06/17/2017 22:49
nga:M H

Publicisti dhe politikani Blerim Shala ka rrëfyer të gjitha prapaskenat e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai në Tv Dukagjini ka komentuar procesin e dialogut, duke thënë se ky process nuk e rrezikon Kosovën.

Sipas Shalës, Kosova asnjëherë nuk do ta humbë veriun.

Për më shumë, shikojeni intervistën në videon e mëposhtme. /Telegrafi/

06/22/2017 15:22

Deputeti gjerman: I vështirë formimi i Qeverisë në Kosovë, mund të ketë zgjedhje të reja