Sporti

Befason Messi, shikoni çfarë thotë për Valverden

07/14/2017 15:22
nga:Gazeta Blic

Ylli i FC Barcelonës, Lionel Messi, është shprehur te enjten se nuk e njeh stilin e trajnerit te tij te ri, Ernesto

Valverde, ndërkohë që ka deklaruar se është optimist për sezonin e ri.

“Gjithçka do të jetë e re (me Valverde). Ne kemi folur shumë për reputacionin e tij shumë të mirë”, ka theksuar sulmuesi argjentinas.

“Unë kam shumë shpresa për të ardhmen”, tha 30-vjecari, i cili do të zgjasë kontratën deri në vitin 2021. Ndërsa shoku i tij i ekipit, turku Arda Turan, është shprehur se:

“Është e rëndësishme që të fitojmë të gjitha kompeticionet ketë vit dhe ketë mund ta realizojme”.

05/24/2018 21:31

“Mohamed Salah është i lindur për Barcelonën”