Sporti

Befason Ancelotti: Ky ekip dua ta fitoj Ligën e Kampionëve

04/19/2017 09:40
nga:R A

Carlo Ancelotti, trajneri i Bayern Munichut, dëshiroj që trofeun e Ligës së Kampionëve ta ngrit lartë Real Madridi
“Unë jam shumë i dhënë pas këtij ekipi, unë jam një tifoz i Real Madrid dhe i uroj më të mirën për të Zizoun dhe lojtarët”, ka deklaruar Ancelotti pas ndeshjes.

Strategu italian e ka drejtuar ekipin madrilene mes viteve 2013 -2015. Ai me Los Blancos kishte arriti ta fitoj Ligën e Kampionëve në vitin 2014.

11/20/2017 16:12

Lojtarët e ftuar nga Zidane për ndeshjen ndaj Apoelit, mungon kryesori