Sporti

Befasi: Kroos transferohet te gjiganti evropian?

07/13/2017 18:07
nga:Gazeta Blic

Mediat italiane pretendojnë se Juventusi do të përdorë paratë nga shitja e Leonardo Bonuccit për të bërë një qasje për Toni Kroosin e Real Madridit.

Binconerët janë të njohur për kërkimin e një mesfushori këtë verë, por deri më tani nënshkrimi i vetëm i madh ka qenë anësori i Bayern Munichut, Douglas Costa.

Duket e sigurt se Bonucci do të bashkohet me Milanin në ditët në vijim, për një tarifë prej 40 deri 45 milionë euro.

Sipas SportMediaset, Zonja e Vjetër do të marrë ato para dhe do t’i përdorë ato për të financuar një qasje për Kroosin.

Reprezentuesi gjerman do të kushtojë të paktën 70 milionë euro, kështu që ata mund të shesin gjithashtu edhe Juan Cuadradon për të pasur ndonjë shans për pranimin e një oferte nga Mbretërit.

Megjithatë, është një marrëveshje shumë e vështirë pasi Kroos është një pjesë e rëndësishme e skuadrës së Zinedine Zidane dhe fiton rreth 10 milionë euro në sezon, duke e rinovuar kontratën në tetor deri në vitin 2022.

05/26/2018 11:43

Bale apo Benzema nga minuta e parë ? Ja çfarë ka vendosur Zidane