Sporti

“Bayerni do ta eliminojë Realin nga Liga e Kampionëve”

03/17/2017 20:46
nga:L H

Legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthaus, beson se Bayern Munich është skuadër më e mirë se Real Madrid.

Të dy këto skuadra, do të na dhurojnë një klasike të futbollit evropian në përplasjen e tyre në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Unë akoma e shoh Bayernin skuadër më kompakte dhe më të gjallë se Real Madridi”, ka deklaruar Matthaus.

Matthaus ka qenë pjesë e Bayernit në karrierën e tij, e po ashtu pjesë edhe e gjeneratës së artë të Gjermanisë.

04/25/2017 20:24

Befason Xavi, kjo çfarë ka thënë për Ronaldon nuk do t’iu pëlqejë tifozëve të Barcelonës (FOTO)