Barcelona i vazhdon kontratën yllit të skuadrës (FOTO)

11 January 2017, 16:34

Barcelona i vazhdon kontratën yllit të skuadrës (FOTO)

Ivan Rakitiq ka nisur bisedimet për vazhdimin e kontratës me Barcelonën.

Zërat se mesfushori kroat mund të largohet nga Camp Nou, në drejtim të Manchester Cityt, kanë alarmuar Barcelonën e cila ka nisur bisedimet për vazhdimin e kontratës së lojtarit.

Pep Guardiola i është vënë pas Rakitiçit të cilin e kërkon si zëvendësues të Ilkay Gundogan i cili është lënduar dhe nuk do të luajë më këtë stinor, por largimi i kroatit nga Spanja duket i pamundur tani për tani.

Daily Mail shkruan se Rakitiç është i lumtur te Barcelona dhe do ta vazhdojë kontratën e cila i skadon më 2019.

28-vjeçari është pjesë e Barçës që nga viti 2014, ku është transferuar nga Sevilla.

Shpërndaje

  • Blic Google+

Të Fundit nga Rubrika