Sporti

Barcelona interesohet për yllin e Atletico Madrid

07/05/2017 15:37
nga:Y.K

Barcelona mund ta kthejë vëmendjen tek mesfushori i Atletico Madrid, Saul Niguez, nëse ata dështojnë për Marco Verrattin, sipas AS.

Blaugrana kanë shpresë për të sjellë Verratti në Camp Nou nga Paris Saint-Germain, ndonëse skuadra e Ligue 1 heziton të shesë,përcjell Albeu.com.

Sauli shihet si një alternativë ideale, edhe pse ndalimi i transferimit të Atleticos mund të vështirësojë negociatat. Lojtari rinovoi kotratën edhe për 9 vite me Atletikon dhe kjo i vështirëson punët Barcelonës goxha.

02/22/2018 16:39

Ky është klubi i vetëm anglez i cili e ka mposhtur Barcelonën në “Camp Nou”