Sporti

Barcelona heq dorë zyrtarisht nga ylli i madh i futbollit, shkaktar Leo Messi (FOTO)

08/13/2017 17:33
nga:Gazeta Blic

Barcelona vendosi të heqë dorë përfundimisht për nënshkrimin me Paulo Dybala.

Ata besojnë se numri 10 i Juventusit është i papajtueshëm me Lionel Messin, sipas Mundo Deportivo.

Argjentinasi kishte qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në Nou Camp edhe para se Neymar të largohej nga klubi për PSG për një marrëveshje rekord botëror duke i paguar klauzolën prëj 120 milioën eurosh.

Ajo që Mundo Deportivo dëshiron të shprehë me papajtueshmërinë e Messit është fakti se Dybala këtë vit tenton të jetë në 3 shen e Topit të Artë dhe nëse ai do të ishte në Barcelonë nuk do të ngrihej dot mbi bashkombasin e tij Messi.

05/27/2018 09:33

Kjo nuk pritej, legjenda e Barcelones, Carles Puyol vjen me deklaratë “bombastike” pasi që Reali e fitoi titullin e 13